SON HABERLER

Tüm Haberler»

TEKNİK PERSONELİMİZ SÜT SIĞIRCILIĞI HAKKINDA EĞİTİM ALDI 10.02.2017


     Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca finanse edilen ve TDSYMB tarafından yürütülen “Süt Sığırcılığı Alanındaki Eğitimlerde AB Boyutunda Yeni Yaklaşımlar” adlı eğitim projesi kapsamında başlayan programın üç ve dördüncü grubu Almanya ve Avusturya olmak üzere 17 Eylül – 1 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Birliğimizin Seferihisar İrtibat Bürosu Sorumlusu Ziraat Mühendisi Feride ABALI ile bir önceki eğitimde de Veteriner Hekimimiz Günay GÜRAL bu eğitimlere katıldı.

Eğitim kapsamında, alanında uzman kişiler tarafından tarım, Hayvan besleme, hayvan sağlığı, dış görünüşe göre sınıflandırma, karkas sınıflandırması,  tırnak bakımı, sürü yönetimi, damızlık değer tahmini, et ve süt verim kontrolleri konularında sunumlar yapıldı. Gerçekleştirilen her sunumun ardından konuyla ilgili yapılan işletme ve laboratuvar gezilerinde uygulamalı anlatımlar ile eğitime katkı sağlandı.

Eğitimden sonra Birliğimizin diğer teknik personeline aldıkları eğitimleri sunumlarla birlikte aktaran Feride ABALI ve Günay GÜRAL bu eğitimin kendileri için de çok faydalı olduğunu dile getirdiler.