SON HABERLER

Tüm Haberler»

MERKEZ BİRLİĞİ 7.OLAĞAN GENEL KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ 17/08/2017

 MERKEZ BİRLİĞİ 7.OLAĞAN GENEL KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 7. Olağan Genel Kurul Seçimleri 17 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Merkez Birliği önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ÖZDEN’in konuşmasıyla başlayan Genel Kurulda gündem maddeleri görüşüldü.

Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Merkez Birliği delegelerimiz de seçim süreci boyunca birliğimizi temsilen Ankara’daydı. Başkanımız Ahmet KOCAAĞA bu süreçte çok sıkı çalışıp İzmir’i en iyi şekilde temsil eden başta Şaban BOZKAN’a ve diğer tüm Ankara delegelerimize teşekkür etti.

Genel Kurulun sonunda Genel Başkanlık adaylık seçimleri yapıldı.  Seçimlere Burdur DSYB Başkanı Kamil ÖZCAN, Konya DSYB Başkanı Edip YILDIZ, Kırklareli DSYB Başkanı Ali DERMENCİ ve Adana DSYB Başkanı Yaşar KAHYA aday oldu. Yapılan oylama sonucunda Kamil ÖZCAN’ın başkanı olduğu liste delegelerden en fazla oyu alarak seçimi kazandı.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu asıl üyeleri Kamil ÖZCAN (Burdur), Tuncay AYTIN (Edirne), Serhat VAYISOĞLU (Osmaniye), Hacı SELVİ (Yozgat), Ercüment Serkan ÇELİKKAYA (Samsun), Yunus BAYDAR (Ardahan) ve Mehmet ALDEMİR’den (Muğla) oluştu. Denetleme Kurulu asıl üyeleri ise, Mehmet Sedat GÜNGÖR (Aydın), Hasan Ahmet KIRLIOĞLU (Manisa) ve Cemal KARAKOÇ’tan (Kırıkkale) oluştu. Yeni Yönetim Kurulumuza ve Denetim Kurulumuza sağlık ve başarılar diliyoruz.