SON HABERLER

Tüm Haberler»

İzmir DSYB Mali Genel Kurulu Gerçekleşti 19/05/2015

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Olağanüstü Genel Kurulu, üyelerin büyük katılımıyla gerçekleşti.

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 19 Nisan Pazar günü Torbalı Metropolis Otel’de üyelerinin katılımıyla Mali Genel Kurulu’nu başarı ile gerçekleştirdi. Havanın güzel olması sebebiyle üyeler bahçede birbiriyle ve yönetim kurulu üyeleriyle uzun uzun sohbet etme fırsatı buldular.

İzmir DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Ali GÜLKAYNAK Genel Kurul değerlendirmesinde “29 Kasım 2014 tarihinde herhangi bir geçerli sebep olmadığı halde bütçelerimiz ibra edilmemiştir. O tarihten bu yana birlik yönetim kurulu ve birlik çalışanları Birlik hesaplarının incelenmesi için Bakanlık görevlilerine ve 25 Ocak 2015 tarihinde seçilen Hesap Tetkik Komisyonuna hesapların incelenmesi ve talep ettikleri konuların açıklanması konuları ile ilgilenmektedir. Bugün hesap tetkik komisyonunun ve Bakanlık yetkililerinin de verdiği raporlar doğrultusunda gururla hiçbir hesabı verilemeyen kalem olmadığını söylemek isterim. Bundan sonra üyelerimiz için tam kadro aralıksız çalışacağız.” dedi.

Bir önceki Mali Genel Kurul’da kurulan Hesap Tetkik Komisyonu geçmiş yönetimlerin ve şu anki yönetimin mali kayıtlarını bağımsız kuruluşlara incelettiklerini ve hiçbir kusur bulunamadığını dile getirdiler. Hesap Tetkik Komisyonu’nun dinlenmesinin ardından üyelerin sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu 2.Başkanı Ahmet KOCAAĞA ve Sorumlu Müdür Feridun AZEROĞLU, üyeleri aydınlattılar. Bir üreticinin, üyeler arasında girdi çıktı olarak tabir edilen Ziraat Bankası kredilerinin kapatılması için Birliği’n kısa süreli kredi kullandırması uygulamasının Tarım Kredi ve Kooperatifi kredileri için de uygulanması talebini ilk Yönetim Kurulu Toplantısında dile getireceklerini ve yasal engeller bulunmazsa bu konuda da üreticilerimize yardımcı olacaklarını söyledi.

Ayrıca genç çiftçilere, çiftçilik deneyimi olmayan bu sektöre sonradan girenlere ile teknolojik gelişmeler ve modern çiftçilik metodlarını bilmeyen çiftçilere eğitim verilmesini isteyen bir üyeye de Sorumlu Müdür Feridun AZEROĞLU, Yönetim Kurulu’nun aldığı eğitim programı kararını açıkladı.