SON HABERLER

Tüm Haberler»

KOCAAĞA ZAFERİ 03/05/2017

 KOCAAĞA’nın ZAFERİ

                1995 yılında kurulan İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bugün 11000 üyesi ile İzmir’in dört bir tarafında tüm üyelerine kesintisiz hizmet veren Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Birliğimiz 30 Nisan Pazar günü 2724 üyesinin katılımıyla Seçimli Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Yeni yönetimi ile daha güçlü olarak yoluna devam edecek. Ahmet KOCAAĞA ve ekibinin ezici farkla galip geldiği Genel Kurul tüm üyeler tarafından coşkuyla karşılandı.

                Türkiye’de birçok ilke imza atan Birliğimiz ilk büyükbaş ihracatını yapmıştır. Yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren birliğimiz, bu misyonuna ara vermeden devam edecektir.

Soykütüğü ve Önsoy kütüğü faaliyetleri ve küpeleme işlemleriyle Büyükbaş hayvanların tamamının kayıt altına alınması için üstün çaba sarf etmekteyiz.

                Birliğimizin ayrıca 4 Düve işletmemiz bulunmaktadır. Bu işletmelerimiz Damızlık Düve temini maksadıyla faaliyet yürütmektedir. 2011 yılından itibaren artarak devam eden gebe düve satışlarımız toplamda 2490 adede ulaşmış olup ülkemizin 100 yıl aradan sonra yurtdışına düve ihracatında da önemli görevler üstlenmiş ve yurtdışına ilk ihracatı gerçekleştirmiştir.

                22 yılın sonunda yeni yönetim ve yeni heyecanla Birlik çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.