İZMİR’DE TARIM VE HAYVANCILIK BULUŞMASI

İZMİR’DE TARIM VE HAYVANCILIK BULUŞMASI

11-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı gerçekleşti. 450 stantta1400 markanın yer aldığı fuarı, Türkiye’nin dört bir köşesinden 250 bin kişi ziyaret etti. Fuar 110.000 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük Tarım Fuarı olma özelliğini de ilan etti.

11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, sektörün İzmir’deki buluşma noktası oldu. Dört gün süren fuar boyunca katılımcılar tarım ve hayvancılık alanındaki en son gelişmeleri ve yenilikleri ziyaretçilere sunma fırsatı yakaladı.

Birliğimizin de stant açtığı fuarda, diğer il birlik başkanlarını misafir ettiğimiz gibi fuar ziyaretçilerinin de yoğun ilgisi ile karşılaştık.

TÜRK BALKAN ORTAK TARIM BULUŞMASI İLK KEZ İZMİR TARIM FUARI’NDA DÜZENLENDİ

Uluslararası ölçekte en büyük fuar olma özelliğini taşıyan İzmir Tarım Fuarı’nda oluşturulan ikili görüşme odaları ile yeni iş bağlantıları kurmak yolunda önemli köprüler atıldı. Fuarın onur konuğu ülkesi olarak yer alan Kosova başta olmak üzere Makedonya, Sırbistan-Karadağ gibi Balkan ülkeleri ile ilk defa bir Tarım Fuarı içinde 1. Türk Balkan Ortak Tarım Buluşması yapıldı. Buluşmadan memnun ayrılan ülkeler seneye aynı toplantının Kosova’da yapılmasını talep etti.