SON HABERLER

Tüm Haberler»

ULUSLARARASI ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK 06 Aralık 2016

                Her yıl 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmakta. Bu yıl Engelliler Günü’nde Ortopedik Özürlüler Rehabilitasyon Spor Kulübü’nün misafiri olarak Cadde 35 ½’un sponsorluğunda gerçekleşen Engelliler Günü Kahvaltısına katıldık.

                Yönetim Kurulu 2. Başkanımız Ahmet KOCAAĞA’nın bu konudaki hassasiyeti ve yönlendirmesi ile bir araya geldiğimiz engelli vatandaşlarımızla bol kahkahalı bir gün geçirdik.

Bu özel günde bizlerden hatıra olması dileğiyle katılımcılara birliğimiz yelek ve berelerini hediye ettik. Tüm engellilerin Uluslararası Engelliler Günü’nü kutlayan Yönetim Kurulu 2.Başkanımız Ahmet KOCAAĞA, “ Bizi insan yapan birlikte olmamızdır. Toplumun içinde var olan, sosyal hayata katılan, işgücüne destek veren engelliler hem kendilerine hem de bizlere faydalı olmaktadırlar. Her daim yanlarında olmak bizim gibi sivil toplum kuruluşları ve onların yöneticilerinin en büyük sorumluluğudur.” dedi.

                 Ortopedik Özürlüler Rehabilitasyon Spor Kulübü Başkanı Ramazan KAYMAZ’ın eşi Sebahat KAYMAZ bizlere 90’lı yılların başından beri hizmet veren bu güzel kulübün yaptıklarını anlattı. Bugüne kadar 300 ortopedik engellinin işe yerleştirilmesini sağlayan kurum, spor müsabakaları, bilgisayar, meslek edindirme ve hobi kurslarıyla yüzlerce ortopedik engelliyi sosyal hayata dahil etmiş. Şu an için en büyük sıkıntılarının asansörlü bir taşıma araçlarının olmaması olduğunu dile getiren Sebahat Hanım, bu güzel etkinliğe bile istedikleri kadar çok ağır engelli getiremediklerini dile getirdi.

                Ortopedik engelli İbrahim KILIÇ sosyal kişiliği ve imkanları sayesinde her fırsatta tüm engelli dostlarını bir araya getirip onlar için elinden geleni yapıyor. Bu güzel günün mimarı da kendisi. Bize de onunla birlikte bu heyecanı paylaşma imkanı verdiği için teşekkür ederiz. Arkadaşlarına ve tüm davetlilere yaptığı konuşmada mutluluğundan ve şikayetlerinden bahseden İbrahim KILIÇ bir sözcü aracılığıyla seslendirttiği hislerini tüm misafirlerle paylaşmış oldu. Sözlerinde “ Ben İbrahim Kılıç, düzenlediğim bu kahvaltı organizasyonuna katıldığınız ve bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim. Bugün burada engelliler haftamız dolayısıyla buluşmuş bulunuyoruz. Ülkemizde ve dünyada bizler gibi engelli arkadaş ve kardeşlerimizin şahsım ve burada bulunan arkadaşlarım adına engelliler gününü kutlarım. Bize kapılarını açan Cadde 35 ½ Kafe’nin işletmecisi Ceyhan ESENle bütün personeline teşekkür ederiz.” diyerek tamamladı.

                Organizasyonun ev sahipliğini üstlenen bir isim de İsmail VAROL’du. İsmail VAROL her daim tüm engelli arkadaşların yanında olduğunu, her fırsatta onlar için çalıştığını dile getirirken günün bir diğer sponsoru Latif TOPALOĞLU’na da teşekkürlerini iletti.