SON HABERLER

Tüm Haberler»

DÜNYA SÜT GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK 21/05/2015

Uluslararası Sütçülük Federasyonu'nun (IDF-International Dairy Federation) 1956 yılında aldığı bir karar gereğince, 21 Mayıs günü, Federasyon'a üye tüm ülkelerde 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanmaktadır.

Birliğimizin de bu etkinliğe katılım çerçevesinde, İlimiz sınırları içerisinde muhtelif noktalarda süt dağıtımı  faaliyeti bulunmaktadır.

21 Mayıs 2015 Perşembe  günü kutlanan “Dünya Süt Günü” kapsamında İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak Konak Pier köprüsü ayağında, Alsancak Sevinç Pastanesi önünde ve Bornova Meydanda çocuklara, gençlere ve yaşlılara süt dağıtımı yaptık. Süt dağıtımının yanı sıra vatandaşlarımızla sütün faydalarını paylaştığımız el broşürlerimizi dağıttık. Halkın büyük bir ilgi gösterdiği etkinliğimizde bizleri uzun yıllar yalnız bırakmayan her yıl sütleri ile yanımızda olan Pınar Süt ve Sütaş ailesine yine süt sponsorumuz olarak yanımızda olmalarından dolayı teşekkür ederiz.

İzmir DSYB Yönetim Kurulu Başkanımız Ali GÜLKAYNAK da herkesin “Dünya Süt Günü”nü kutlarken bu etkinliğin önemini de bir kez daha vurguladı. Sözlerine “Üretim ve üretici birliğimizin en önemli çalışma alanıdır ancak sütü tüketen halktır ve sütün faydalarını öncelikle vatandaşımıza anlatmalıyız ki önce onlar süt içip, süt içirsinler. Bu sayede süt tüketimi artacak ve üreticimizin de yüzü gülecektir.” diye devam etti.