SON HABERLER

Tüm Haberler»

ÖDEMİŞ FUARI GERÇEKLEŞTİ 03/09/2017

 ÖDEMİŞ FUARI GERÇEKLEŞTİ

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde düzenlenen Ödemiş Milli Fuarı, 3-13 Eylül arasında 32'inci kez kapılarını açtı. 

Ödemiş Milli Fuarı, 125'inci Yıl Parkı karşısındaki fuar alanında yapılan törenle, 32'inci kez kapılarını halka açtı. İzmir DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOCAAĞA ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu açılışta, Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, CHP Milletvekili Musa Çam, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Hasan Yüzüak, Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, daire müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Demir, CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez, işadamları ve vatandaşlar törene katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra, efeler çeşitli oyunlar sergiledi. 

İzmir DSYB Başkanı Ahmet KOCAAĞA üyelerle bir araya gelme fırsatı tanıyan bu tür etkinliklere her zaman katıldıklarını dile getirirken, standlarında çay molası veren Kaymakam, Belediye Başkanı, Milletvekili ve diğer protokol üyelerine teşekkür etti. “Hiçbir fuarda bizleri yalnız bırakmayan Bediha AKARTÜRK’e de şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

Konuşma yapan Başkan Badem, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkeler, milletler ekonomik bağımsızlıklarını kazanamadıkları sürece, tam bağımsız olamazlar' sözünden hareketle bundan 32 yıl önce, o dönemin yerel yönetimleri, belediye başkanı, kaymakam, işadamları bir araya gelerek Türkiye'de ilçe bazında ilk milli fuarın açılmasına karar vermişlerdir. Ödemiş çok önemli tarım ve hayvancılık kentidir. Bunu için sanayiye, tarıma, turizme dayalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 20 yıl önce kurulan ancak ineklerin otladığı organize sanayi bölgesinde alt yapı bu yıl inşallah sona erecektir. Bir müjde veriyorum, 46 parselden oluşan Organize Sanayi Bölgemizde tüm parseller satılmıştır. Önümüzdeki yıl içerisinde fabrikaların temelleri atılmaya başlanacaktır. Önümüzdeki yıllarda, bölünmüş yolun bitmesiyle organize sanayii bölgemizin değeri kat kat artacaktır. Başta Gölcük olmak üzere, turizm Bakanlığın katkılarıyla bütün alanlarda çalışmalarımız devam etmektedir. 200 kilometrelik üretim yolu açtık. Üreticimize hayırlı olsun" dedi.

Kaymakam Celil Ateşoğlu ise “Ödemiş zenginliğiyle, çalışkanlığıyla, bölgenin parlayan yıldızı haline gelmiştir, bundan gurur duyuyorum. İçinde bulunduğumuz bu fuar alanı, Ödemiş ekonomisine gerçekten çok güzel bir etkinliklere sahne olan bir alandır. Önümüzdeki günlerde üreticinin ekonomisini yakından ilgilendirecek olan, dış mekan süs bitkileri fuarı burada açılacaktır. Üreticimiz alın terinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşayacaktır" dedi.

Fuarın açılış kurdelesi Başkan Badem, Kaymakam Ateşoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Demir tarafından kesildi. Protokol üyeleri, stantları dolaşarak stant sahiplerine başarı diledi.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez'in eşliğinde stantları eşi Sevim Çam ile birlikte gezen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ı gören vatandaşlar, kendisine yoğun ilgi gösterdi. Stant sahipleri kahve ve çay ikram ederken; vatandaşlar ise CHP'li Milletvekili Çam'a sıkıntılarını anlattı.