SON HABERLER

Tüm Haberler»

Muğla DSYB Hizmet Binası Açılışında Kardeş Birliğimizin Yanındaydık 22/11/2017

 Muğla DSYB Hizmet Binası Açılışında Kardeş Birliğimizin Yanındaydık

Açılışa İzmir DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocaağa ve Yönetim Kurulu üyemiz İbrahim Armutlu’nun yanı sıra Muğla Valisi Esengül Civelek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Muğla DSYB Başkanı Mehmet Aldemir, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Birlik Başkanımız hem diğer birlik başkanlarıyla hem de Muğla Valisiyle uzun uzun sohbet edip üreticinin sorunlarını dile getirdi.

 Törende yaptığı konuşmada Vali Civelek Muğla’nın denizi, koyları, dağları, ormanları, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla turizmde gözde bir kent olmanın yanı sıra verimli zengin tarım arazilerinde yetiştirilen ürün çeşitliliği ve bu ürünlerin ihracatı, iller arası sıralamada özel konumu ile bir tarım kenti olduğunu diğer taraftan da maden varlığı ile mermercilikte iddialı bir kent olduğunu söyledi.

 İl genelinde Hayvancılık ve süt sığırcılığında Seydikemer ve Milas İlçelerimiz ağırlıklı olmak üzere sayısal olarak ciddi bir sayıya sahip olunduğunu söyleyen Vali Civelek “Sahip olunan hayvanın niteliği ve verim gücünün, hayvan sayısından daha önemli olduğunun bilinci ile mevcut hayvancılığımızın niteliğini ve verimliliğini arttırıcı çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

 Ülkemiz ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma için hayvancılık sektörünün büyük önem arz ettiğini belirten Vali Civelek konuşmasına şöyle devam etti.

“Hayvancılığı geliştirmek, Hayvansal üretimi arttırmak üzere son yıllarda bir devlet politikası olarak yaşama geçirilen teşvik ve destekler çok önemlidir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün bu noktada çok önemli çalışmaları var. Çiftçilerimizin devletimizin teşvik ve desteklerinden yeterince istifade etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Hayvancılığın geleceği için, kaliteli damızlık üretimi için, damızlık üreticilerine yönelik çok değerli çalışmaları için, Türkiye genelinden gelen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanlarına Teşekkür eden Vali Civelek yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek beraberindeki heyet ile birlikte binanın açılış kurdelesini kesti.

Açılışın ardından hizmet binasındaki birimleri ziyaret eden Vali Civelek Birlik Başkanı Mehmet Aldemir’den Birliğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.