Her Gün Süt İçiyorum Sağlıkla Büyüyorum

HER GÜN SÜT İÇİYORUM SAĞLIKLA BÜYÜYORUM

Birliğimiz İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri Resim Yarışması ile Çocuklarda Süt İçme Bilincini arttırmayı amaçlamaktadır. Birlik Başkanımız Ali GÜLKAYNAK yaptığı açıklamada: “Çocuklarımız sütün faydalarını bilsin, sütü sevsin ve hayatının her anında süt ve süt ürünleri bulunsun istiyoruz. Bu sebeple birlik olarak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüzün ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteğini de alarak İzmir çapında bir dizi projeyle yola çıktık. Projemizin ilk ayağı 3. ve 4. sınıf ilkokul öğrencilerine yönelik. Onlardan “Süt ve Süt İçme Alışkanlığı”nı konu alan güzel resimlerini Resim Öğretmenlerine vermelerini istiyoruz.  Önce ilçe birincileri seçilecek ve daha sonra da Süt Haftasında şenlikli bir şekilde İl derecelerini belirleyeceğiz. Tüm çocuklarımızın katılımını bekliyoruz. Resim Yarışmamızın dışında bazı okullarda Sütün Faydalarını anlatacağımız seminerlerimiz olacak. Bunun dışında tüm okullardaki çocuklarımıza ulaşıp, onlara el ilanları ve öğretmenleri aracılığıyla süt içme bilincini aşılamak istiyoruz. Hedefimiz, amacımız tüm çocukları süt içmeye teşvik etmek.” dedi.

Yarışmamızın şartnamesi aşağıdaki gibidir. Şartlara uyan tüm öğrencilerimizin resimlerini bekliyoruz.

Her Gün Süt İçiyorum Sağlıkla Büyüyorum

İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği

 

Süt ve Süt İçme Alışkanlığını Konulu Resim Yarışması Şartnamesi

Amaç: Çocukların süt içme alışkanlığı kazandırmak.

Konu: Süt ve Süt İçme Alışkanlığını

Katılım: İzmir il sınırları içerisinde yer alan tüm Özel ve Resmi Okullarda öğrenim gören ilkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine açıktır. İki kategoride değerlendirme yapılacaktır.

1.      Kategori: 3. Sınıf öğrencileri.

2.      Kategori: 4. Sınıf öğrencileri.

 

Yarışma Şartları:

a)      Katılımcı, teslim ettiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder.

b)     Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve projede görev alan çalışanların birinci derecede yakınları katılamaz.

c)      Katılımcılar, ödül alan yada yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü. İzmir İli Damızlık Sığır Birliği tarafından kullanılmasına süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, eşlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arz ilgili bilumum haklarını verdiğini kabul eder.

d)     Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan be taahhüt eder. İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

e)      Belirlenen şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Katılım Şartları:

a)      Her yarışmacı, yarışmaya daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamaış, özgün 1 (bir) resimle katılabilir.

b)      Resimler 35cmx50cm ölçülerinde olmalıdır. Paspartu, çerçeve ya da kenar süsü kullanılmamalıdır. Resimlerin ön yüzünde hiçbir yazı, imza ve ibare olmamalıdır. Arkasına katılım bilgilerinin yer aldığı ekte verilen katılımcı bilgi formu yapıştırılacaktır.

c)      Teknik serbesttir. (pastal boya, kuru boya, guvaş boya, suluboya kullanılabilir.) Fotokopi ya da dijital ortamda hazırlanan resimler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

 

Eserlerin Gönderimi:

Eserler en geç 29 Nisan 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili adrese posta, kargo yoluyla ya da elden okullara ulaştırılmalıdır. Resim teslim edilirken; şartnamenin sonunda verilen ‘Katılım Formu’nun resmin arkasına yapıştırılması ve mutlaka veli tarafından imzalanması gerekmektedir. Bu şartı sağlamayan resimler değerlendirme dışı bırakılacaktır. Yarışmaya katılan eserler katılımcılara gönderilmeyecektir. Geri almak isteyen ilgili adrese gelerek elden 30 gün içinde resimlerini alabileceklerdir. Posta ya da kargo da zarar gören/kaybolan eserlerden kurumumuz sorumlu değildir.

Eserlerin Teslimi:

Okullar ise eserleri 02 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecektir.

Değerlendirme:

İlçe birincileri değerlendirmesi: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen Seçici Kurul eserleri 3. Sınıf ve 4. Sınıf olarak ayrı değerlendirir.  Seçici kurul 3. Sınıf öğrencileri arasından birinci eseri ve 4. Sınıf öğrencileri arasından birinci eseri belirler. 06 Mayıs 2016 tarihine kadar  her ilçe birinci olan eserlerini seçerek açıklaması gerekmektedir.

İl değerlendirilmesi: İlçe tarafından seçilen eserler 10 Mayıs 2016 Salı günü mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırmalıdır. Seçici kurul aşağıda tabloda belirtilen şekilde değerlendirme yapar. 13 Mayıs 2016 Cuma günü eserlerin hepsi İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne teslim edilir. 

Kademe

Derece

3. Sınıf

Birincisi

4. Sınıf

Birincisi

3. Sınıf

İkincisi

4. Sınıf

İkincisi

3. Sınıf

Üçüncüsü

4. Sınıf

Üçüncüsü

3. Sınıf

Mansiyon

4. Sınıf

Mansiyon

 

 

 

 

 

 

 

 

Ödüller:

İlkokul 3. ve 4. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Resim Yarışması İlçe Derecelendirme Ödülleri

Kademe

Derece

Ödül

3. Sınıf

İlçe Birincisi

Fotoğraf makinası

4. Sınıf

İlçe Birincisi

Fotoğraf makinası

 

İlkokul 3. ve 4. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Resim Yarışması İl Derecelendirme

Ödülleri

Kademe

Derece

Ödül

3. Sınıf

Birincisi

Dizüstü Bilgisayar

4. Sınıf

Birincisi

Dizüstü Bilgisayar

3. Sınıf

İkincisi

Bisiklet + Tablet

4. Sınıf

İkincisi

Bisiklet + Tablet

3. Sınıf

Üçüncüsü

Bisiklet

4. Sınıf

Üçüncüsü

Bisiklet

3. Sınıf

Mansiyon

Bisiklet

4. Sınıf

Mansiyon

Bisiklet

 

Yarışma Takvimi

Başlama Tarihi: 15 Mart 2016

Bitiş Tarihi: 29 Nisan 2016

Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni: 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü (katılımcılar törene mutlaka velileri ya da öğretmenleri ile gelmek zorunluluğundadır)

Yukarıda belirtilen tarihler proje ortakları tarafından değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yarışma Sekretaryası

İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü:

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü. Üniversite Caddesi No:47 B Blok Kat:3 Bornova / İZMİR

Belgin Sıtkı 0232 462 61 45 (Dahili:1212)

 

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği:

Alsancak, İşçiler Cad. No:139 Konak/İzmir

Özlem Yaren 0232 464 81 78 (Dahili:139)