Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ortaklığında, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlikleri üyelerinin çocukları ve torunlarına yönelik olarak 2009 yılından itibaren düzenlenen ve geleneksel hale gelen resim ve şiir yarışması bu yıl “Sütle Büyüyorum, Geleceğe Yürüyorum” konu başlığı altında düzenlendi.

Ziraat Bankası sponsorluğunda ve Allflex, Bentley ve Ulu Kimya Firmalarının desteğiyle gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 27 Ocak 2016 Çarşamba günü Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Eczacılık Fakültesi 50. Yıl Sergi Salonunda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya katılan ve dereceye giren çocuklar ile aileleri tören öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Resim ve şiir kategorisinde, 7-9 yaş ve 10-12 yaş olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenen yarışmada, birincilere diz üstü bilgisayar, ikincilere dijital video kamera, üçüncülere dijital fotoğraf makinesinin yanı sıra üç yarışmacıya Merkez Birliği ve Ziraat Bankası Özel Ödülü, mansiyon ödülü kazananlara ise çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi. Ayrıca tüm yarışmacılara Ziraat Bankası tarafından Ziraat Bankasına özel kumbara verildi. Ödül töreninin ardından dereceye giren resim ve şiirlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Beydağ ilçemizde yaşayan üyemiz Mehmet TÜRKAN’ın kızı Arzu TÜRKAN birçok katılımcı arasından sıyrılarak 10-12 yaş Şiir kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldü. Ailesi ile birlikte Ankara’ya ödülünü almaya giden Arzu, ilk defa geldiği Ankara’da hem Anıtkabir’i gezmenin hem de ödüllerini almanın heyecanını yaşadı.